Четверг, 25.04.2024, 23:06
Приветствую Вас Гость | RSS
ЛЬВІВСЬКА МУЗИЧНА ШКОЛА №8

Ви знаходитесь тут: ВСТУПНИКАМ > ІНФОРМАЦІЯ для БАТЬКІВ > МУЗИКА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ

 

МУЗИКА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ

Наше життя постійно оточує різні звуки і музика. Ми чуємо спів птиць, гавкіт собак, шум машин, музику, коли дивимося телевізор, слухаємо радіо або плеєр. Практично неможливо представити життя без звуків і музики. Та і не потрібно це робити, адже музика і всілякі звуки прикрашають наше життя, роблять його яскравішим і таким, що запам'ятовує. Музика здатна впливати на наше життя як позитивно, надихаючи нас, так і здатна знищити нас, розладнати нашу психіку.

У наш час використання можливостей музики поставлене на наукову основу. Безліч серйозних учених досліджують резерви музичної дії на самі різні сфери людського життя. Звичайно, звичайні люди не чекають підказок учених, а просто роблять улюблену музику частиною своїй життя. Але все-таки, як же впливає музика на організм?

Вплив музики на стан людини 

Сперше давайте поговоримо про те, як музика впливає на людину в плані роботи і творчості. Чи допомагає музика людині концентруватися? І так, і ні! Щоб людині на чомусь концентруватися - слухати музику необов'язково, адже для кращої концентрації добре личить повна тиша і це стосується більшості з нас. Проте деяким людям в процесі роботи, для обдумування і ухвалення важливих рішень необхідний який-небудь фон.

Їм звуки музики допомагають не лише зосередитися, але і підвищити розумову працездатність. І навпаки, дія музики на людину, що налаштовується на роботу, а не що слухає її безпосередньо під час роботи, в більшості випадків позитивне. І лише небагато, не надають ніякого значення музиці, як чомусь надихає.

У 2005 році, учені з Великобританії з'ясували, що спортсменам під час тренувань прослухування музики допомагає збільшити результативність на двадцять відсотків. Виходить, що вплив музики на психіку людини подібно до допінгу, вживаного деякими спортсменами. Ось тільки на відміну від заборонених речовин музика не завдавсь шкоди здоров'ю і не виявиться в антидопінгових тестах.

Спортсменам для поліпшення результатів можна порадити, під час інтенсивних тренувань слухати музику з швидким темпом, а під час перерв повільну музику.

Як стиль і напрям музики впливає на людину? 

Самий всесторонній вплив на людину надає класична музика. Вона ж вважається найкориснішою по своїй дії на слухачів. Саме про вплив класичної музики на людину говориться більш всього. Учені приписують класичним творам просто чудодійний ефект.

Більш всього розмови ведуться довкола творінь таких визнаних геніїв як Вівальді, Моцарт, Бетховен, Чайковський, Шуберт, Гріг, Дебюссі і Шуман. А зі всього різноманіття класики на перше місце ставиться музика Моцарта. Багаточисельні дослідження показали, що вона активізує практично всі ділянки кори головного мозку, при цьому підвищує інтелектуальний рівень, сприяють швидкому засвоєнню інформації, впливає на розумову працездатність, покращує увагу, пам'ять і математичні здібності, загострює слух і зір.

Існує навіть спеціальний термін "ефект Моцарта", який позначає благотворну дію музики на розумові і фізичні здібності людини. Наприклад, зняти мігрень допоможуть «Угорська рапсодія» Аркуша, Полонез Огинського і «Фіделіо» Бетховена; кращим засобом від безсоння вважаються п'єси Сибеліуса і Гріга, Чайковського. Якщо не знаєте що робити з поганою пам'яттю, вам повинне допомогти періодичне прослухування творів, що входять в цикл «Пори року» Вівальді.

На відміну від класичної музики медики не рекомендують довго слухати групи, що грають в стилі реп, хард-доля і хеві-метав.  Про це говорять дослідження, проведені недавно ученими Мельбурну. Багато дослідників погоджуються на думці, що важка музика збуджує у своїх залицяльників агресивність, неврівноваженість, і навіть може викликати психічні розлади.

Хард-доля часто є причиною несвідомої агресії, реп також будить негативні емоції, а хеві-метав і зовсім може стати причиною психічних розладів. У негативній дії важкої музики звинувачується її гучність і жорсткий ритм, а також надчастоти, які впливають на психіку. Проте тут не все так просто.

Відомо, наприклад, що саме важку долю вважають за краще слухати підлітки, що випереджають однолітків в розумовому розвитку. Така музика допомагає їм справлятися із складнощами перехідного віку, позбавляти від негативних емоцій і піднімати настрій. Виявлено навіть, до здивування самих дослідників, що залицяльники класичної музики і важкої долі дуже схожі між собою і володіють вищим інтелектом, ніж любителі інших музичних жанрів. Фанати стилів реп і хип-хоп показують найнижчий рівень інтелекту.

Такі жанри як блюз, джаз і регги можуть вивести вас із стресового стану; така музика вважається неперевершеною для позбавлення від депресії. Вона дарил відчуття легкості і безтурботності, допомагає стати більш товариським і розвиває відчуття гумору. Щоб зрозуміти, яке на вас дію надає музика того або іншого жанру, слід просто постежити за своїми емоціями і відчуттями. До цього можна додати, що вплив музики на організм залежить від сприйняття. Щоб проявляти свої кращі сторони, музика повинна подобатися тому, хто її слухає.

 Вплив тембру музичного інструменту на людину

Деякі фахівці переконані, що не лише жанр, ритм і тональність твору мають значення, а і те, на якому саме музичному інструменті було зіграна мелодія. Звучання окремо взятого музичного інструменту впливає на певний орган людського організму. Так, наприклад струнні інструменти (скрипка, гітара, арфа і віолончель) - надають оздоровчий ефект на роботу сердечно-сосудістой системи. Окрім цього, звучання струнних інструментів викликають у людини відчуття вдячності, співчуття і жертвенность.

Гра на піаніно і роялі гармонізує психіку, очищає щитовидну залозу, приводить в норму роботу сечостатевої системи. Звуки органу нормалізують енергетичні потоки в хребті і стимулюють мозкову активність. Духові інструменти очищають бронхи і покращують роботу дихальної системи, а також позитивно впливають на кровообіг. У свою чергу ударні інструменти лікують печінку і кровоносну систему. Втім, в тих, хто серйозно займається вивченням дії музики на здоров'ї людини, деколи думки про те яким з інструментів позитивно позначається на якому органі, розходяться.

Вплив музики на навчання

На здібності до вчення благотворно діє слухання класичної музики, а ще краще - заняття нею. На першому місці тут називаються імена таких композиторів  як Моцарт, Вівальді і Бах. Всього 10 хвилин звучання фортепіанної музики Моцарта підвищує коефіцієнт інтелекту на 8-10 одиниць, а 5-хвилинний музичний сеанс помітно збільшує концентрацію уваги. Сонати Моцарта позитивно впливають на пам'ять навіть при хворобі Альцгеймера.

Є дані і про те, що запам'ятовуванню інформації допомагає поп-музика 1980-90-х років. Саме у цей період більшість композицій містили 50-80 ударів в хвилину - ритм, який налаштовує мозок на запам'ятовування і покращує логічне мислення.

Як відомо, вчення грі на музичних інструментах в ранньому віці сприятливо впливає на подальший розвиток дитяти. У 2008 р.  Мері Форджерд, Елен Уїннер  і Андреа Нортон викладачі Сент-Ендрюсського університету  виявили, що діти, що займаються музикою близько трьох років, перевершують своїх однолітків відразу за чотирма показниками: сприйняття інформації на слух, моторика, словарний запасу з і логічне мислення.

Таким чином, учені прийшли до виводу, що багатолітня інтенсивна музична практика робить позитивний вплив не лише на межполушарную організацію слухових і рухових функцій, але і на процес перерозподілу психічних функцій між лівою і правою півкулями головного мозку (латералізація).

Чи може музика зробити нас щасливіше? Згідно з думкою американського теоретика музики Джеральда Льовінсона (Jerrold Levinson), музична мова є не менш виразною системою комунікації, ніж звичайна людська мова як предмет вивчення лінгвістики.

      Оскільки музика несе в собі набагато потужніший емоційний заряд, ніж реальні життєві події, сучасні психологи все частіше удаються до використання музикотерапії. Пояснити її позитивний вплив на стан людини можна хоч би тим, що реакції нашої нервової системи на життєрадісні і сентиментальні музичні твори абсолютно різні. Наприклад, учасники недавнього експерименту, прослухавши коротку композицію, інтерпретували нейтральний вираз обличчя як щасливе або сумне залежно від того, яку мелодію почули.

Емоції, що виникли під впливом музики, можна умовно розділити на два види - сприймані і відчуті. Це означає, що людина здатна зрозуміти настрій музичного твору, навіть якщо йому ніколи не доводилося переживати подібні відчуття в реальному житті. Так, при психологічних розладах депресивного характеру весела музика лише посилює стан людини, тоді як сумні мотиви, навпаки, повертають в життя яскраві фарби.

 

ПЕРЕХІД НА ПОЧАТОК СТОРІНКИ

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наш опрос
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Друзья сайта

8muzshcl.at.ua © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz