Вівторок, 27.07.2021, 12:43
Вітаю Вас Гість | RSS
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА ШКОЛА №8

Ви знаходитесь тут: ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ

Особливості впливу ЗМІ на свідомість людини

Сучасні протистояння та війни – це, перш за все, інформаційні війни, які чинять тиск на розум та психіку людей. 
Інформаційні війни є інформаційними технологіями, що впливають на інформаційні системи, маючи на меті введення в оману масової чи індивідуальної свідомості, виведення з ладу або десинхронізацію процесів управління суспільством та його складовими, передовсім військовими.

Різні види системного впливу здійснюються на індивідуальну і масову свідомість. Таких впливів достатньо багато: стаття в газеті, телепередачи, тоталітарна секта,  порада авторитетної людини чи експерта тощо. Усе це приклади того, як інформація впливає на прийняття нами рішень.

Сучасний розвиток інноваційних технологій дозволяє швидко і масово поширювати інформацію, яку при цьому можна змінити до невпізнання. Усе це робиться для маніпуляцій думками, емоціями, ставленнями і врешті-решт поведінкою.

Процес інформування – це процес відбору фактів. І факти, які ми вкладаємо собі у голову, напряму пов’язані з нашим світоглядом. Навіть один і той самий факт може бути по-різному сприйнятий двома різними людьми, незалежно від того, правдивий він чи ні. І часто людина не може сприйняти факт (навіть багаторазово підтверджений) виключно через те, що має зовсім іншу картину уявлень у себе в голові.

Проблема ще в тому, що телебачення склало іншу систему сприйняття інформації – емоційність замість аналітичного мислення. Емоційне збудження змушує нас шукати все більше інформації, проводити час замонітором у пошуках новин. Тож нам намагаються підкинути все більше інформації, часто неправдивої. Навіть якщо ми їй не віримо чи її пізніше спростують, свою справу вона зробила і посіяла зерно недовіри.

Як протидіяти інформаційним війнам? Необхідно вчитися (і навчати) відфільтровувати інформацію, а також знизити емоційне сприйняття.

Варто говорити собі, що в кожної сторони є свої інтереси й інформація фільтрується відповідно до них. Шукати інші джерела, що можуть підтвердити чи спростувати факти.

Виділити для себе декілька видань та журналістів чи громадських діячів, думці яких можете довіряти. Дуже важливо знаходити не тільки підтвердження своєї точки зору, але й шукати раціональні аргументи в інших*.

Важливим напрямом формування особистості має бути формування критичного мислення. Критичне мислення — (дав.-гр.  κριτική τέχνη — «мистецтво аналізувати, судження) — це наукове мислення, суть якого полягає в ухваленні ретельно обміркованих та незалежних рішень. Головним чином йому притаманні такі властивості, як усвідомленість та самовдосконалення.

До операційного блоку критичного мислення належать такі процедури:
•  усвідомлювати проблему, встановлювати діалектичний зв’язок міжсуперечностями;
•  доводити, добирати прийнятні, відповідні та несуперечливі докази;
•  знаходити контраргументи;
•  помічати факти, що суперечать власній думці;
•  обґрунтовувати;
•  оцінювати, співвідносити об’єкт з певною системою цінностей (існуюче з належним); вибирати одну із багатьох альтернатив; усвідомлювати обмеження, що накладаються на висновок (істинність висновку за певних умов); використовувати різні критерії та контексти.

Джерело: Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період : метод. рек. / Н.П. Бочкор, Є.В. Дубровська, О.В.Залеська та ін. – Київ:  МЖПЦ «Ла Страда-Україна», 2014. – 84 c.

 
 
 
 

   Ідея - винахід педагога-новатора Ільїна.

   Щоранку або напередодні ввечері робіть собі відвар із трав і приходьте на роботу з термосом.

   На перерві попийте гарячого трав'яного настою, а при перших ознаках першіння в горлі приносьте  термос із гарячим  молоком, з розчиненим у ньому вершковим маслом і медом ...

   Утім, рецептів народних засобів лікування зараз публікується величезна кількість.

   Тож, як каже Ільїн, «Шукайте свій термос!»;

 

 

   Це невелике фізичне навантаження допоможе зняти частину напруги.

Прислухавшись до цих нехитрих порад, ви створите максимальний комфорт на робочому місці…

Джерело: http://school32lv.at.ua/index/poradi_psikhologa/0-208

ПЕРЕХІД НА ПОЧАТОК СТОРІНКИ

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples
 • Оцените сайт
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  8muzshcl.at.ua © 2021
  Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz