Пятница, 29.03.2024, 03:24
Приветствую Вас Гость | RSS
ЛЬВІВСЬКА МУЗИЧНА ШКОЛА №8

Ви знаходитесь тут: ВСТУПНИКАМ > ІНФОРМАЦІЯ для БАТЬКІВ >  МУЗИКА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ

 

Музика в житті людини

Наше життя постійно оточують різні звуки і музика. Ми чуємо спів птахів, гавкіт собак, шум машин, музику, коли дивимося телевізор, слухаємо радіо або програвач. Практично неможливо уявити життя без звуків і музики. Та й не потрібно цього робити, адже музика і різноманітні звуки прикрашають наше життя, роблять його більш яскравим. Музика здатна впливати на наше життя як позитивно, надихаючи нас, так і здатна знищити нас, пошкодити нашу психіку.

У наш час використання можливостей музики поставлено на наукову основу. Безліч серйозних вчених досліджують резерви музичного впливу на різні галузі людського життя. Очевидно, звичайні люди не чекають підказок вчених, а просто роблять улюблену музику частиною свого життя. Але все-таки, як же впливає музика на організм?

Вплив музики на стан людини

 Для початку давайте поговоримо про те, як музика впливає на людину в плані роботи і творчості. Чи допомагає музика людині сконцентруватися? І так і ні! Щоб людині на чомусь сконцентруватися - слухати музику необов'язково, адже для кращої концентрації добре підходить повна тиша і це стосується більшості з нас. Однак деяким людям в процесі роботи, для обмірковування і прийняття важливих рішень необхідний який-небудь фон. Їм звуки музики допомагають не тільки зосередитися, але і підвищити розумову працездатність.  І навпаки, вплив музики на людину, яка налаштована на роботу, а не слухає її безпосередньо під час роботи, в більшості випадків позитивний. І лише дехто не надає значення музиці, як чогось надихаючого.

У 2005 році, вчені з Великобританії з'ясували, що спортсменам під час тренувань слухання музики допомагає збільшити результативність на двадцять відсотків. Виходить, що вплив музики на психіку людини подібний до впливу допінгу, який застосовується деякими спортсменами. Ось тільки на відміну від заборонених речовин музика не завдасть шкоди здоров'ю і не виявиться в антидопінгових тестах. Спортсменам для поліпшення результатів можна порадити під час інтенсивних тренувань слухати музику з швидким темпом, а під час перерв повільну музику.

Як стиль і напрямок музики впливає на людину?

 Найбільш всебічний вплив на людину робить класична музика. Вона ж вважається найкориснішою за своїм впливом на слухачів. Саме про вплив класичної музики на людину говориться найбільше. Вчені приписують класичним творам просто чудодійний ефект.

Найбільше розмов точиться навколо творінь таких визнаних геніїв як ВівальдіМоцартБетховенЧайковськийШубертГрігДебюссі і Шуман. А з усього різноманіття класики на перше місце ставиться музика Моцарта. Численні дослідження показали, що вона активізує практично всі ділянки кори головного мозку, при цьому підвищує інтелектуальний рівень, сприяє швидкому засвоєнню інформації, впливає на розумову працездатність, покращує увагу, пам'ять і математичні здібності, загострює слух і зір. Існує навіть спеціальний термін "ефект Моцарта", який позначає благотворний вплив музики на розумові та фізичні здібності людини.

Наприклад, зняти мігрень допоможуть «Угорська рапсодія» Ліста, Полонез Огинського і «Фіделіо» Бетховена; найкращим засобом від безсоння вважаються п'єси Сибеліуса і ГрігаЧайковського. Якщо ви не знаєте, що робити з поганою пам’яттю, вам слід періодично слухати цикл «Пори року» Вівальді.

На відміну від класичної музики медики не рекомендують довго слухати групи, що грають у стилі реп, хард-рок та хеві-метал. Про це говорять дослідження, перевірені нещодавно мельбурнськими вченими. Багато дослідників вважають, що тяжка музика пробуджує у своїх прихильників агресію, нервовість і навіть може викликати психічні розлади.

Хард-рок часто є причиною невідомої агресії, реп також пробуджує негативні емоції, а хеві-метал може бути причиною психічних розладів. У негативному впливі тяжкої музики звинувачують її гучність і жорсткий ритм, а також частоти, які впливають на психіку. Однак тут не все так просто. Звісно, ​​наприклад, те, що саме тяжкому року віддають перевагу підлітки, які випереджують своїх однолітків у розумовому розвитку. Така музика допомагає їм вирішити питання про складності перехідного віку, звільнити від негативних емоцій і підняти настрій. Виявлено навіть, на здивування самих дослідників, що прихильники класичної музики та тяжкого року дуже схожі між собою і володіють більш високим інтелектом, ніж любителі інших музичних жанрів. Фанати стилів реп і хіп-хоп виявляють найнижчий рівень інтелекту.

Такі жанри як блюз, джаз і реггі можуть вивести вас із стресового стану; така музика вважається неперевершеною для виходу із депресії. Вона дає змогу відчувати легкість, розвиває почуття гумору.

Вплив тембру музичного інструменту на людину

Деякі спеціалісти впевнені, що не лише жанр, ритм і тональність творів мають значення, а й те, на якому інструменті було виконано мелодію. Звучання окремо взятого музичного інструменту впливає на певний орган людського організму. Так, наприклад, струнні інструменти (скрипка, гітара, арфа та віолончель) - виявляють оздоровчий ефект на роботу серцево-судинної системи. Крім цього, звучання струнних інструментів викликає у людини почуття вдячності, співчуття.

 Гра на піаніно і роялі гармонізує психіку, очищає щитовидну залозу, приводить у норму роботу сечостатевої системи. Звуки органу нормалізують енергетичні потоки та стимулюють мозкову активність. Духові інструменти очищають бронхи та покращують роботу дихальної системи, а також позитивно впливають на кровообіг. У свою чергу, ударні інструменти лікують печінку і кровоносну систему.

Вплив музики на навчання

На здібності до навчання благотворно діє слухання класичної музики. На першому місці тут називаються імена таких композиторів, як Моцарт, Вівальді та Бах. Всього 10 хвилин звучання фортепіанної музики Моцарта підвищує коефіцієнт інтелекту на 8-10 одиниць, а 5-хвилинний музичний сеанс помітно  збільшує концентрацію уваги. Сонати Моцарта сприятливо впливають на пам'ять навіть при хворобі Альцгеймера.

Є дані про те, що запам’ятовуванню інформації допомагає поп-музика 1980-90-х років. Саме в цей період більшість композицій містила 50-80 ударів за хвилину - ритм, який налаштовує мозок на запам’ятовування та покращує логічне мислення.

Як відомо, навчання грі на музичних інструментах у ранньому віці сприятливо впливає на розвиток дитини. У 2008 р. Мері Форджерд, Еллен Уіннер та Андреа Нортон (викладачі Сент-Ендрюського університету) виявили, що діти, котрі займаються музикою близько трьох років, випереджують своїх ровесників за чотирма показниками: сприйняття інформації на слух, моторика, словниковий запас та логічне мислення.

 Чи може музика зробити нас більш щасливими?

Музика дуже щільно увійшла у життя кожної людини. У всі минулі і майбутні часи музика була  і буде тим, що нас супроводжує. І недооцінювати її важливість у нашому житті не можна. Тому тільки нам вирішувати яка музика буде формувати нас і наше покоління як особистості. Від нас залежить який вплив музики ми виберемо.

ПЕРЕХІД НА ПОЧАТОК СТОРІНКИ

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наш опрос
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Друзья сайта

8muzshcl.at.ua © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz